Gmina Poraj

Strona główna

fb gmina poraj
kalendarz imprez gok
system informacji przestrzennej
elektroniczne skrzynka podawcza epuap
monitoring jakości powietrza
jakość powietrza komunikaty wioś
czyste powietrze
zgłoś sprawę ekointerwencja

Najnowsze aktualności

FARMAKOBUS zaparkuje w Żarkach-Letnisku

Przejdź do - FARMAKOBUS zaparkuje w Żarkach-Letnisku

FARMAKOBUS to nowoczesny mobilny punkt usług farmaceutycznych, w którym mieszkańcy Gminy Poraj mają możliwość BEZPŁATNEGO skorzystania z wiedzy i wsparcia farmaceutów. Farmakobus zaparkuje na terenie przy Amfiteatrze w Żarkach-Letnisku już w najbliższy wtorek, 16 kwietnia w godzinach od 10:00 do 14:00. Inicjatorką akcji jest wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak. Patronem wydarzenia jest Gmina Poraj we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Zdrowia, a patronat honorowy sprawują Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej i Śląska Izba Aptekarska. Szczegóły na plakacie.

12 kwietnia 2024
Czytaj więcej o: FARMAKOBUS zaparkuje w Żarkach-Letnisku

Leśne Skrzaty zebrały Górę Grosza

Przejdź do - Leśne Skrzaty zebrały Górę Grosza

"Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie", „Grosz do grosza i będzie kokosza“ głoszą przysłowia. Doskonale o tym już wiedzą przedszkolaki z Poraja. Dzieci oraz rodzice z Samorządowego Publicznego Przedszkola w Poraju Leśne Skrzaty oraz Żłobka Gminnego w Poraju okazali wielkie serce przyłączając się do akcji charytatywnej "Góra grosza".

12 kwietnia 2024
Czytaj więcej o: Leśne Skrzaty zebrały Górę Grosza

Gmina Poraj dba o historię i tradycje

Przejdź do - Gmina Poraj dba o historię i tradycje

Dziedzictwo kulturowe stanowi dorobek materialny i duchowy poprzednich pokoleń, a także dorobek czasów współczesnych. Jest to wartość materialna i niematerialna określająca nasze pochodzenie i kulturę. Na terenie gminy Poraj nie brakuje śladów przeszłości, historycznej spuścizny. By tych nielicznych nie zatarł nieubłagany czas, nie zmąciła barbarzyńska ręka wandali dba Urząd Gminy Poraj. Wiele z nich dotyczy również obiektów sakralnych i obiektów kultu religijnego.

12 kwietnia 2024
Czytaj więcej o: Gmina Poraj dba o historię i tradycje

Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów

Przejdź do - Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na webinarium (spotkanie online) „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów. I edycja” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji. Webinarium (spotkanie online) odbędzie się 24 kwietnia 2024 roku (10:00-12:30).

12 kwietnia 2024
Czytaj więcej o: Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów

O straży pożarnej wiedzą dużo

Przejdź do - O straży pożarnej wiedzą dużo

We wtorek ( 9 kwietnia) w sali sesyjnej Urzędu Gminy Poraj, odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Organizatorem turnieju był Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Poraju i Urząd Gminy Poraj.

11 kwietnia 2024
Czytaj więcej o: O straży pożarnej wiedzą dużo