„Sprawny Urząd” Szkolenia dla pracowników JST i ich jednostek z terenu Subregionu Północnego Województwa Śląskiego na lata 2024 -2026
„Sprawny Urząd” Szkolenia dla pracowników JST i ich jednostek z terenu Subregionu Północnego Województwa Śląskiego na lata 2024 -2026
Związek Gmin i Powiatów Subregionu Północnego Województwa Śląskiego uzyskał dofinansowanie w ramach naboru FESL.05.14-IP.02-054/23, ogłoszonego przez Zarząd Województwa Śląskiego dla projektu pn. „Sprawny Urząd” Szkolenia dla pracowników JST i ich jednostek z terenu Subregionu Północnego Województwa Śląskiego na lata 2024 -2026
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027.
Źródło dofinansowania projektu: Europejski Fundusz Społeczny Plus ( EFS + )
Priorytet FESL.05 Fundusze Europejskie dla rynku pracy
Działanie FESL.05.14 Usługi rozwojowe dla kadr administracji samorządowej
Całkowita wartość projektu: 5 065 857, 50 PLN
Kwota dofinansowania: 4 305 978, 87 PLN
Okres realizacji: 1.04.2024 – 30.09.2026
Celem projektu jest poprawa jakości świadczonych usług publicznych i współpracy z klientem zewnętrznym w 33 gminnych i powiatowych jednostkach samorządu terytorialnego oraz w 1 jednostce budżetowej samorządu terytorialnego Subregionu Północnego Województwa Śląskiego, poprzez podniesienie kompetencji i kwalifikacji zawodowych pracowników/c w zakresie świadczonych przez nich usług publicznych i współpracy z klientem zewnętrznym, w tym kompetencji cyfrowych oraz w zakresie zielonej gospodarki.
W projekcie zaplanowano 4 zadania, w ramach których realizowane będą szkolenia i studia podyplomowe oraz działania promocyjno-informacyjne, rekrutacja, monitoring.
Grupa docelowa: 1031 pracowników/pracownic, w tym 803 Kobiet i 228 Mężczyzn zatrudnionych w 33 urzędach jednostek gminnych i powiatowych oraz w 1 jednostce budżetowej, zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych z dnia 22 marca 1990 r., art. 2 na podstawie wyboru lub mianowania lub powołania lub umowy o pracę.
Wskaźniki planowane do osiągnięcia w ramach projektu:
- Liczba osób pracujących, łącznie z prowadzącymi działalność na własny rachunek, objętych wsparciem w programie – 1031 (803K 228M)
- Liczba osób objętych wsparciem w zakresie umiejętności cyfrowych – 570 (457K 113M)
- Liczba osób objętych wsparciem w zakresie umiejętności "zielonych" – 114 (75K 39M)
- Liczba osób, które uzyskały kwalifikacje po opuszczeniu programu – 877 (683K 194M)
- Liczba osób, które uzyskały zielone kwalifikacje po opuszczeniu programu – 97 (33K 64M)
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Na każdym etapie realizacji projektu zapewniono równość płci, tj. począwszy od etapu przeprowadzenia diagnozy problemów w obszarze tematycznym projektu, poprzez planowanie oraz wdrażanie. Wszelkie podejmowanie działania w projekcie zmierzają do osiągnięcia stanu, w którym kobietom i mężczyznom przypisuje się taką samą wartość społeczną, równe prawa i obowiązki.
Zespół projektowy składa się z kobiet i mężczyzn, którzy zostali wyłonieni na podstawie posiadanych kwalifikacji i doświadczenia w projektach współfinansowanych ze środków UE.
Rekrutacja do projektu prowadzona jest z poszanowaniem zasad równości szans i kobiet na podstawie dokumentów dostępnych w jednostkach uczestniczących w projekcie.
Obie płcie mają równy dostęp do korzystania z rezultatów powstałych w wyniku realizacji projektu bez ograniczeń wynikających z płci. W grupie docelowej zarówno kobiety jak i mężczyźni posiadają równym dostęp do produktów projektu tzn. udziału w szkoleniach i studiach podyplomowych. Zajęcia będą się odbywały w godzinach umożliwiających godzenie życia zawodowego z rodzinnym.
Rekrutacja do projektu prowadzona będzie w terminie od 13 do 28 maja 2024r.
03-03-2025
OGŁOSZENIE O ROZPOCZĘCIU REKRUTACJI UZUPEŁNIAJACEJ UCZESTNIKÓW/UCZESTNICZEK
do udziału w projekcie „Sprawny Urząd” Szkolenia dla pracowników JST i ich jednostek z terenu Subregionu Północnego Województwa Śląskiego lata 2024 -2026
współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
w ramach Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Społeczny+)
Ogłasza się rekrutację uzupełniającą uczestników/uczestniczek do udziału w projekcie pn. „Sprawny Urząd” Szkolenia dla pracowników JST i ich jednostek z terenu Subregionu Północnego Województwa Śląskiego na lata 2024 -2026”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027. Priorytet FESL.05 Fundusze Europejskie dla rynku pracy. Działanie FESL.05.14 Usługi rozwojowe dla kadr administracji samorządowej
Celem głównym Projektu jest poprawa jakości świadczonych usług publicznych i współpracy z klientem zewnętrznym w 33 gminnych i powiatowych jednostkach samorządu terytorialnego oraz w 1 jednostce budżetowej samorządu terytorialnego Subregionu Północnego Województwa Śląskiego, poprzez podniesienie kompetencji i kwalifikacji zawodowych pracowników/c w zakresie świadczonych przez nich usług publicznych i współpracy z klientem zewnętrznym, w tym kompetencji cyfrowych oraz w zakresie zielonej gospodarki.
W projekcie zaplanowano 4 zadania, w ramach których realizowane będą szkolenia i studia podyplomowe oraz działania promocyjno-informacyjne, rekrutacja, monitoring.
Grupa docelowa: 1031 pracowników/pracownic, w tym 803 Kobiet i 228 Mężczyzn zatrudnionych w 33 urzędach jednostek gminnych i powiatowych oraz w 1 jednostce budżetowej, zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych na podstawie wyboru lub powołania lub umowy o pracę.
Szczegółowy wykaz oferowanych form wsparcia z uwzględnieniem podziału na zadania stanowią załączniki od Nr 1-4 do Regulaminu rekrutacji uzupełniającej i uczestnictwa w projekcie „Sprawny Urząd” Szkolenia dla pracowników JST i ich jednostek z terenu Subregionu Północnego Województwa Śląskiego na lata 2024 -2026”
Warunkiem udziału w projekcie jest złożenie w formie papierowej następujących dokumentów:
- formularza zgłoszeniowego (odpowiedni numer załącznika z Regulaminu rekrutacji w zależności od miejsca zatrudnienia)
- klauzuli informacyjnej dotyczącej przetwarzania danych osobowych
- rekomendacji do udziału w projekcie
- zaświadczenia potwierdzającego zaangażowanie w jednostkach samorządu terytorialnego
- oświadczenia kandydata na uczestnika projektu
REKRUTACJA DO PROJEKTU BĘDZIE PROWADZONA W TERMINIE OD
03 MARCA 2025 ROKU DO 13 MARCA 2025 ROKU.
Dokumenty aplikacyjne można pobrać bezpośrednio ze https://www.subregion-polnocny.pl/szkolenia-kadr-jednostek-samorzadowych/ oraz ze stron jednostek samorządu terytorialnego. Wypełnione dokumenty należy składać osobiście w dniach 03-13 marca 2025r.. u osoby w danej jednostce samorządu terytorialnego oddelegowanej do współpracy z Beneficjentem ( Związkiem Gmin i Powiatów Subregionu Północnego województwa Śląskiego ).
Wyniki rekrutacji będą dostępne u Beneficjenta oraz koordynatora z ramienia danej jednostki samorządu terytorialnego.
Fundusze Europejskie #funduszeUE
#studia #studiapodyplomowe #śląskie #śląsk #funduszeUE #funduszeunijne #dofinansowanie